Požar v naravi – Cerje, 22.8.2019

V četrtek, 22.8.2019, smo se v okviru voda GZ Cerknica odzvali pomoči pri gašenju požara v naravi na območju Cerja, občina Miren-Kostanjevica. S preostalimi gasilci iz Notranjske regije (23 vozil in 104 gasilci) smo se zbrali na Uncu in krenili proti Opatjemu selu, od koder se je vodila intervencija. Po prihodu smo bili razporejeni v sektor 2, ki je deloval na vasjo Lokvica. Z vozilom se je bilo potrebno prebiti skozi ozko pot do požarne linije, kjer smo preko dneva gasili manjša žarišča, podtalne požare in čistili požarno linijo. Državni načrt je bil ob 17. uri preklican, saj ni bilo več nevarnosti za ponovitev požara. Na požarišču so nato čez noč ostala lokalna PGD na gasilski straži. Sodelovali so trije gasilci in ena gasilka z GVGP-1.

FOTOGRAFIJE

Prevzem novega prapora PGD Grahovo

V soboto, 17.08.2019, se je pet članov PGD Ivanje selo udeležilo slovesnega prevzema novega prapora v Grahovem. Slovesnost smo pričeli s slavnostno parado po cestah Grahovega, sledili so nagovori častnih gostov in razvijanje prapora. Po končani slovesnosti nas je zabavala skupina Avantura s Tanjo Žagar. (E. Grgič)

Vaje operative – črpalke

Po enomesečnem premoru smo se operativci in operativke ponovno zbrali na mesečnih vajah. Tokrat smo se seznanili s črpalkami, s katerimi razpolagamo v društvu. Tako smo obnovili zagon in delo z MB in potopno črpalko ter ob enem izpraznili bazen.

Vaje PPO – obnovitev znanja

Po krajših počitnicah smo tudi prvi posredovalci pljunili v roke in se vrnili k rednim vajam. Pregledali smo torbo z AED in pripomočki za nudenje TPO ter nahrbtnik s sanitetnim materialom za oskrbo krvavitev in opeklin. Ponovili smo teorijo pristopa do poškodovanca in nudenje prve pomoči s TPO in uporabo AED ter praktično ponovili postopke.