Tekmovanje starih brizgalen – Nova vas 2019

Na sončno nedeljo se je ekipa za stare brizgalne udeležila že tradicionalnega tekmovanja s starimi ročnimi brizgalnami v Novi vas na Blokah. Nastopili so 2 mladinski ekipi, 2 ekipi članic in 8 ekip članov. Naša ekipa z najstarejšim članom je zasedla odlično 3. mesto in le malo zaostala za 2. uvrščeno ekipo iz PGD Pijava Gorica. Zmago so slavili člani PGD Bezuljak. Na tokratnem tekmovanju so si našo brizgalno sposodile članice PGD Postojna, ki so osvojile 1. mesto. Čestitke tudi njim!

FOTOGRAFIJE

22. srečanje članic v Lazah

Tretja sobota v mesecu juliju je v Lazah rezervirana za članice. Tudi letos smo se tekmovanja udeležile članice našega društva. V vsaki kategoriji smo imeli po eno ekipo. Članice C so osvojile 10. mesto, članice B 4. mesto in članice A 4.mesto. Vsem nastopajočim čestitamo za dosežene rezultate. (T. P. Hrestak)

1. gasilski rally Ivanje selo

V soboto, 6.7.2019, smo gasilci PGD Ivanje selo izvedli 1. gasilski rally Ivanje selo v sklopu 9. Ivanjske zankarjade. Tekmovanja se je udeležilo 16 ekip, tekmovali pa so v kategoriji članov in članic. Pred štartom so morali tekmovalci opraviti štafeto z vedrovko. Na progi, dolgi 14,5 km, pa so jih čakale 4 kontrolne točke z gasilsko tematiko: požar v naravi, gasilske vislice, delovna nesreča ter štafetna navezava orodja. V kategoriji članic so slavile gasilke iz PGD Hruševje, v kategoriji članov pa gasilci iz PGD Zagorje, ki so prejeli tudi prehodni pokal.

Fotografije občina Cerknica

Po tekmovanju pa je sledila še gasilska veselica s skupino Lisjaki ter bogatim srečolovom. Zahvaljujemo se vsakemu, ki nas je obiskal in s tem podprl naše delo in poslanstvo.

Velika požarna ogroženost naravnega okolja, 25.6.2019

Na podlagi 8. člena Uredbe o varstvu pred požarom v naravnem okolju (Uradni list RS, št.20/14), Uprava Republike Slovenije za zaščito in reševanje razglaša veliko požarno ogroženost naravnega okolja od 25. junija 2019 na območju občin:

Koper, Ankaran, Izola, Piran, Ilirska Bistrica, Pivka, Postojna, Sežana, Divača, Hrpelje – Kozina, Komen, Vipava, Ajdovščina, Nova Gorica, Kanal, Brda, Miren – Kostanjevica, Renče – Vogrsko in Šempeter – Vrtojba.

Z dnem razglasitve velike požarne ogroženosti je v naravnem okolju poleg požiganja in odmetavanja gorečih ali drugih predmetov ali snovi, ki lahko povzročijo požar, prepovedano tudi kuriti, kuriti kresove, požigati na območjih ob infrastrukturnih objektih, izven pozidanih površin uporabljati predmete, naprave ali izvajati aktivnosti, ki lahko povzročijo požar ter izvajati ognjemete.

Inšpektorat RS za varstvo pred naravnimi in drugimi nesrečami in Policija bosta v času razglašene velike požarne ogroženosti naravnega okolja izvajala poostren nadzor.

V občini Cerknica ni razglašena velika požarna ogroženost, vendar prebivalcem svetujemo, da so v teh vročih dneh pazljivi pri uporabi odprtega ognja na prostem.