Požar v naravi, 24.3.2019

Ob 14.14 nas je ReCO Postojna obvestil, da v bližini Ivanjega sela, občina Cerknica, gori v naravnem okolju. Gasilci PGD Ivanje selo smo na kraju pogasili požar suhe travnate površine in podrasti na površini okoli pol hektarja. Območje požara smo preventivno obilneje zalili z vodo. Fotografije.

Prenehanje velike požarne ogroženosti po celotni Sloveniji, 19.3.2019

Na podlagi 8. člena Uredbe o varstvu pred požarom v naravnem okolju (Ur. list RS, št. 20/14), Uprava Republike Slovenije za zaščito in reševanje z 19. marcem 2019

R A Z G L A Š A

prenehanje velike požarne ogroženosti naravnega okolja, razglašene 23. februarja 2019:
v občinah Koper, Ankaran, Izola, Piran, Ilirska Bistrica, Pivka, Postojna, Sežana, Divača, Hrpelje – Kozina, Komen, Vipava, Ajdovščina, Nova Gorica, Kanal, Brda, Miren – Kostanjevica, Renče – Vogrsko in Šempeter – Vrtojba.

Inšpektorat RS za varstvo pred naravnimi in drugimi nesrečami in Policija bosta z 19. marcem 2019 na območju teh občin prenehala izvajati poostren nadzor.

Vir: URSZR

Notranja liga zabavnih iger – pikado

V sredo, 13.3.2019, je v gasilskem domu na Uncu potekalo 3. tekmovanje v Notranji ligi zabavnih iger, tokrat z igro pikado. Vsak tekmovalec je imel po tri mete. Mladina sektorja Rakek je tekmovala v kategorijah mlajši pionirji, starejši pionirji, mlajši mladinci in starejši mladinci. Vsak tekmovalec je na koncu prejel diplomo in darilce.

Vaje pripravnikov – IDA

V opravljenih vajah smo pripravnike seznanili z osnovami in uporabo IDA, teorijo reševanja ponesrečencev ter gašenja notranjih požarov. Predstavili smo jim sestavne dele IDA, pravilen transport tlačnih posod, pravilen postopek nameščanja IDA in vse pazljivosti pri uporabi. Po teoriji smo to utrdili na praktičnih primerih. (M. Hribljan)

PRENEHANJE velike požarne ogroženosti za našo občino, 12.3.2019

Na podlagi 8. člena Uredbe o varstvu pred požarom v naravnem okolju (Ur. list RS, št. 20/14), Uprava Republike Slovenije za zaščito in reševanje z 12. marcem 2019 razglaša prenehanje velike požarne ogroženosti naravnega okolja, razglašene 25. februarja 2019:

– v občinah Borovnica, Brezovica, Dobrepolje, Dobrova – Polhov Gradec, Dol pri Ljubljani, Domžale, Grosuplje, Horjul, Ig, Ivančna Gorica, Kamnik, Kočevje, Komenda, Kostel, Litija, Ljubljana, Logatec, Log – Dragomer, Loški Potok, Lukovica, Medvode, Mengeš, Moravče, Osilnica, Ribnica, Sodražica, Škofljica, Šmartno pri Litiji, Trzin, Velke Lašče, Vodice, Vrhnika na območju Izpostave Uprave RS za zaščito in reševanje Ljubljana,
– v občinah Trbovlje, Zagorje ob Savi in Hrastnik na območju Izpostave Uprave RS za zaščito in reševanje Trbovlje,
– v občinah Brežice, Krško, Kostanjevica na Krki in Sevnica na območju Izpostave Uprave RS za zaščito in reševanje Brežice, – v občinah Črnomelj, Dolenjske Toplice, Metlika, Mirna, Mirna Peč, Mokronog – Trebelno, Novo mesto, Semič, Straža, Šentjernej, Šentrupert, Škocjan, Šmarješke Toplice, Trebnje in Žužemberk na območju Izpostave Uprave RS za zaščito in reševanje Novo mesto,
v občinah Bloke, Cerknica in Loška dolina na območju Izpostave Uprave RS za zaščito in reševanje Postojna ter
– v občinah Idrija in Cerkno na območju Izpostave Uprave RS za zaščito in reševanje Nova Gorica. Inšpektorat RS za varstvo pred naravnimi in drugimi nesrečami in Policija bosta z 12. marcem 2019 na zgoraj navedenih območjih prenehala izvajati poostren nadzor.

Velika požarna ogroženost naravnega okolja do preklica še naprej ostaja v veljavi v občinah v jugozahodnem delu države: Koper, Ankaran, Izola, Piran, Ilirska Bistrica, Pivka, Postojna, Sežana, Divača, Hrpelje – Kozina, Komen, Vipava, Ajdovščina, Nova Gorica, Kanal, Brda, Miren – Kostanjevica, Renče – Vogrsko in Šempeter – Vrtojba. Na območju teh občin bosta Inšpektorat RS za varstvo pred naravnimi in drugimi nesrečami in Policija še naprej izvajala poostren nadzor.