6. pokal Martin Krpan

Na dan državnosti, 25.6.2016, je v Novi vas na Blokah potekal že 6. Pokal Martin Krpan za mladince. Tekmovanja so se udeležili mladinci iz PGD Nova vas, Velike Bloke, Grahovo in Ivanje selo. Tekmovalci so se pomerili v mokri vaji s hidrantom za mladince, katero vsi izvedli dvakrat, upoštevala pa se je boljša vaja. Naši mladinci so zasedli 3. mesto in se tako veselili uspeha. Čestitamo! Slike si lahko ogledate TUKAJ.

Regijska gasilska orientacija 2016

V soboto, 18. junija, je v Grahovem potekala regijska gasilska orientacija, ki so se je udeležili tekmovalci iz GZ Vrhnika, Logatec, Loška Dolina in Cerknica. Tekmovanja sta se udeležili tudi naši dve ekipi, ekipa pripravnikov in pripravnic. Po dolgem čakanju so naposled le prišli rezultati. Tako ekipa pripravnic kot ekipa pripravnikov so se z 2. mestoma uvrstili na državno tekmovanje, ki bo 17. septembra 2016. Vsem tekmovalcem in mentorjem čestitamo!

Redarstvo na kolesarski dirki Po Sloveniji

V četrtek, 16.6.2016, se je začela 1. etapa 23. kolesarske dirke Po Sloveniji na relaciji Ljubljana – Koper, ki je dolga 177,8 km. Na relaciji Zelše – Unec smo bili gasilci sektorja Rakek zadolženi za zavarovanje večjih križišč, ulic in dovozov ob prihodu skupine kolesarjev. Tako smo s pomočjo Policije skupaj zavarovali okoli 20 križišč in ulic od križišča za Zelše do avtocestnega priključka Unec. Sodelovalo je 21 gasilcev sektorja Rakek, 7 iz našega društva.

Priznanje občine Cerknica tudi našemu poveljniku

V petek, 10.6.2016, je ob cerkniškem občinskem prazniku, 12. juniju, župan Marko Rupar v kulturnem domu v Cerknici podelil najvišja občinska priznanja. Bronasto taborsko priznanje je dobil tudi naš poveljnik Zdenko Hrestak za več kot 30-letno aktivno delo v PGD Ivanje selo in pri GZ Cerknica. Zdenko se je v gasilsko organizacijo včlanil leta 1984 kot član podmladka v Ivanjem selu v zgodnji mladosti. Leta 1998 je opravil usposabljanje za operativnega gasilca in se aktivno vključil v delo PGD Ivanje selo. V nadaljevanju svoje dejavnosti je opravil številna izobraževanja. Glede na svojo gasilsko izobrazbo je opravljal dolžnosti od podpoveljnika, vodje oddelka, do poveljnika društva in poveljnika sektorja Rakek, ki ga je vodil med znano ujmo 2014 in kasnejšimi poplavami. Več pa si lahko preberete v prispevku.

Foto: Tine Šubic

16. tekmovanje ekip gasilskih terenskih vozil

Tekmovanje, ki je potekalo v Postojni že 16. leto zapored, se je tokrat udeležilo rekordnih 43 ekip. Tudi mi smo se tekmovanja udeležili kar s tremi ekipami. Opraviti smo morali vožnjo po potni knjigi in 6 kontrolnimi točkami (spretnostna vožnja, reševanje ponesrečenca z vrvno tehniko, nudenje PP, tehnični pregled vozila, gašenje notranjega požara, vaja z nahrbtnjačami). V ženski konkurenci so nastopale 4. ekipe. 3. mesto je zasedal ekipa PGD Ljubljana-Šentvid, 2. mesto PGD Studenec in 1. mesto PGD Babiči. V moški konkurenci je nastopilo 39 ekip. Ekipa Ivanje selo 3 je zasedla 37. mesto, ekipa Ivanje selo 1 29. mesto in ekipa Ivanje selo 2 26. mesto. Najboljše tri ekipe v moški konkurenci so bile: 3. mesto PGD Veliko Ubeljsko, 2. mesto PGD Studenec 2, 1. mesto PGD Šmihel-Landol. Priznanje za Fair Play je dobila ekipa PGD Slavina 1, ki je pred štartom odhitela še na intervencijo, za najbolj zagreto in atraktivno ekipo pa PGD Osp. Slike iz tekmovanja si lahko ogledate v naši fotogaleriji in TUKAJ.

Rezultati

XV. memorial Rudolf Maister

Prvo soboto v juniju je potekal že 15. tradicionalni memorial Rudolf Maister na Uncu. Tekmovanja so se udeležili tudi naši pionirji. Vse ekipe so se pomerile v vaji z vedrovko, prenosu vode in vaji razvrščanja. Ekipa pionirjev je na koncu osvojila 10. mesto. Nekaj fotografskega materiala pa najdete tule.

20160604_094852