Vaja GZ Cerknica – Brest 2015

V nedeljo, 25.10., smo nekaj po 9. uri dobili obvestilo za vajo GZ Cerknica na podjetju Brest v Cerknici. Na kraj smo izvozili z dvema voziloma in 9 gasilci. Po prihodu na kraj smo bili napoteni v sektor 3. Del enote je skupaj s člani PGD Unec postavili vod za gašenje s penilom. Preostali člani enote pa so priskočili na pomoč PGD Grahovo in Martinjak pri gašenju z lestve, gašenju in preiskovanje v notranjem napadu. Po zaključku vaje je sledila še analiza v sektorju. V fotogaleriji objavljamo še nekaj slik, med videoposnetki pa najdete video iz vaje.

Sprejeli dva nova operativca

Po končani sektorski vaji smo med operativo sprejeli dva nova člana, ki sta v preteklem mesecu dopolnila 18 let. Da smo vse skupaj lažje izvedli in se pripravili na sprejem sta še kot pripravnika morala poiskati pogrešano osebno, ki naj bi tavala po industrijski coni. Ker pogrešane osebe nista našla sta se vrnila nazaj k vozilom, kjer pa smo jih pričakali z VT ročnikoma in dodobra zalili. Obema želimo, da bosta gasilsko delo opravljala vestno, zavzeto in se redno udeleževala vaj, intervencij in ostalih društvenih zadev. Hvala PGD Rakek za pomoč s cisterno.

Po sprejemu Matjaža in Tima v operativno enoto
Sprejem Matjaža in Tima v operativno enoto

Sektorske vaje – Proplace 2015

V soboto, 24.10., so v podjetju Proplace v Industrijski coni Podskrajnik II potekle vaje sektorja Rakek. Delalo se je na treh delovnih točkah (Delo v notranjem napadu, delo v zunanjih napadih, postavljanje lestve in delo na lestvi). Naše delo so ves čas kontrolirali inštruktorji PGD Rakek in PGD Cerknica. Po zaključku vaj po skupinah, je sledila zaključna vaja. Predpostavka je bila, da je zagorelo v podjetju Proplace. V njem sta ostali ujeti dve osebi, požar pa se je hitro širil. Na kraj so bile napotene vse enote sektorja Rakek. Začelo se je s preiskovanje prostorov v podjetju, postavitvijo lestve in gašenje strehe ter gašenje s penilom. Po zaključku vaje je sledila analiza. Na vajah je skupno sodelovalo 28 gasilcev iz sektorja Rakek s 5 vozili. Več iz vaje pa najdete v slikovnem gradivu in v videu.

Tečaj za varno delo z motorno žago

23. in 24.10., je na območju GZ Loška dolina potekal tečaj za varno delo z motorno žago. Prvi dan so se tečajniki seznanili z vrstami motornih žag, njihovo sestavo, namembnostjo, vzdrževanjem in vsemi potrebnimi informacijami v zvezi z njimi. Drugi dan so tečajniki opravljali praktično delo na območju Snežnika. Tam so ponovili pravilen vžig motorne žage, si ogledali demonstracijo podiranja, pravilen zasek, itd. Tečaja so se udeležili trije člani PGD Ivanje selo in vsi tudi uspešno opravili, čestitamo. Nekaj slike pa tule.

Slika je simbolična

Evakuacija na POŠ Unec

Danes smo skupaj s PGD Unec izvedli evakuacijo in vajo na Podružnični Osnovni šoli (POŠ) Unec. Predpostavka je bila, da je v eni izmed učilnic prišlo do požara. Osebje šole je izvedlo evakuacijo učencev in obvestilo ReCO o požaru. Po štetju učencev sta 2 učenca manjkala. Eden izmed njiju je zaradi poškodb ostal v učilnici, drugi pa je bil zmeden in je med evakuacijo ostal v prvem nadstropju. Po prihodu na lokacijo se je izvedlo zunanjo obrambo objekta, gašenje požara, iznos poškodovanega, oskrbelo le tega in pregledalo prostore, če še ostaja sum za ponoven vžig. Na vaji je sodelovalo skupaj 13 gasilcev, iz našega društva se je vaje udeležilo 7 gasilcev z enim vozilom.

poš unec 1

poš unec 2

Regijsko tekmovanje CTIF 2015

Na deževno in nato sončno soboto, 3.10.2015, je na Športnem parku Rakek potekalo regijsko tekmovanje CTIF v organizaciji GZ Cerknica, natančneje sektorja Rakek. Čez cel dan se je pomerilo skupaj 71 ekip iz Notranjske regije (GZ Loška dolina, Cerknica, Logatec, Vrhnika), od pionirjev do starejših gasilcev. Naše društvo so zastopale 4 ekipe. Pionirji so zasedli 9. mesto, članice A in člani B 8. mesto, starejši gasilci pa 7. mesto. Vsem tekmovalcem in mentorjem čestitamo za vse ure namenjene pripravi na tekmovanje. Poleg sodelujočih na tekmovanju pa smo pomagali tudi pri izvedbi tekmovanja. Vsem en velik Hvala! Nekaj slik pa se nahaja tukaj.