Prevzem vozila PGD Cerknica

Poleg orientacije, smo se v soboto v popoldanskih urah udeležili še prevzema novega vozila HTRV-1 PGD Cerknica. Vozilo je zasnovano na podvozju VW Transporter z 205 konjskimi močmi in vso opremo za tehnične intervencije. Novo vozilo je nadomestilo stari HTV. Slovesnosti so se udeležili 4 gasilci.

Občinska orientacija, 23.5.2015

Na deževno soboto, 23. maja, je v organizaciji GZ Cerknica in PGD Begunje potekala občinska orientacija. Nastopilo je skupaj kar 45 ekip. Naše društvo se je tekmovanja udeležilo kar z 9 ekipami. Med pionirji in pionirkami smo imeli 4 ekipe, ki so zasedle 14., 12., 6. in 5. mesto. V kategoriji mladincev so naši fantje dosegli 7. mesto, med mladinkami pa so naše punce dosegle 1. mesto. Konkurenca je bila huda tudi med pripravniki. V kategoriji pripravnic so naše punce odrezale zelo dobro, saj so dosegle 2. mesto, ki direktno vodi na regijsko orientacijo. Med pripravniki pa so fantje dosegli 3. in 2. mesto. Tako so si mladinke, pripravnice in ena ekipa pripravnikov zagotovili nastop na regijski orientaciji, ki bo 13. maja v Medvedjem Brdu. Vsem tekmovalcem in mentorjem čestitamo.

20150523_134815

Požari v nestanovanjskih stavbah, 18.5.2015

Ob 15.51 je zagorelo v kurilnici stanovanjske hiše Na vasi na Rakeku v občini Cerknica. Požar, ki se je zatem razširil še na hlev smo pogasili gasilci PGD Rakek, Unec, Ivanje selo in PiGD Lož, iz objekta rešili štiri prašiče in prečrpali okoli 1000 litrov kurilnega olja pomešanega z vodo. Vzrok požara in višina gmotne škode še nista znana. Na intervencijo sta se najprej odzvala dva gasilca z enim vozilom, kasneje pa še trije z enim vozilom. Več pa na strani PGD Rakek.

20150518_165535

20150518_165530

Sektorska vaja – požar skladišča

V soboto ob 18h se je izvedla napovedana sektorska vaja “Požar skladišča nad železnico”. Na vaji se je posebno pozornost namenilo usposobljenosti enot ob posredovanju pri večjem požaru na gospodarskem objektu in preverilo temeljno usposobljenost enot (postavitev zunanjih napadov, dobava vode, vodenje sektorjev). Ob prihodu smo dobili zadolžitev, da s pomočjo MB “dostavljamo” vodo do cisterne, ker je bil v hidrantu pritisk zelo slab. Prosti del ekipe se je nato prestavil v sektor Zahod, kjer smo naredili še 3 zunanje obrambe skladišča. Po vaji je sledila še analiza. Vaje se je udeležilo 6 gasilcev z dvema voziloma. Nekaj slik lahko najdete v fotogaleriji.

Florjanova maša

V nedeljo, 10.5., ob 10h je pri cerkvi sv. Marjete v Planini tradicionalno potekala florjanova maša. Maše smo se udeležili člani PGD Ivanje selo, Rakek, Unec, Laze-Jakovica in Planina. Po maši je sledil še blagoslov nove freske (sv. Florjan) na gasilskem domu v Lazah, nato pa še pogostitev v njihovih prostorih. Iz našega društva se je maše udeležilo 11 gasilcev.