3. mesto na državni orientaciji!

Danes je v organizaciji PGD Sovjak (GZ Sveti Jurij ob Ščavnici) zvrstila ze 17. državna orientacija pionirjev in mladincev ter 14. državna orientacija gasilcev pripravnikov, na kateri so naše društvo zastopale dve ekipi. Po dežju, blatu, se več blata in na koncu sonca je ekipa mladincev v sestavi Mark, Kristjan, Nik zasedla 28. mesto, ekipa mladink v sestavi Alja, Tadeja, Karin pa zelo odlično 3. mesto! Vsem tekmovalcem, predvsem pa puncam z mentorico čestitamo!

10703523_10203285186828347_8479721071277284763_n

20140913_162201

Operativne vaje – delo z lestvijo

Na tokratnih operativnih vajah smo delali z lestvijo. Po kratki teoriji smo začeli s postopki pravilne postavitve tridelne raztegljive lestve. Sledil je prikaz pravilne hoje po lestvi, vzpenjanje z gasilsko sekiro, varovanje gasilca na lestvi, sestop z lestve in hoja po lestvi z IDA in cevjo. Zahvalili bi se PGD Rakek, kateri so nam posodili lestev za izvedbo vaje. Nekaj slik najdete v fotogaleriji.

Vikend namenjen druženju

Zadnji vikend v avgustu smo izkoristili predvsem za srečanja in praznovanja.

Tako so se soboto 4 člani odzvali povabilu PGD Gorenje Jezero na prevzem novega vozila in 80-letnici delovanja društva. Po paradi je sledila predaja ključev, blagoslov vozila in nato veseli del ob zvokih ansambla Roka Žlindre. Ob enem čestitamo društvu za novo pridobitev in visoki jubilej.

Nova pridobitev GVGP-1 na podvozju Ford Ranger

Na zadnjo nedeljo v avgustu se je 12 veterank in veteranov udeležilo tradicionalnega letnega srečanja veteranov GZ Cerknica, ki je bilo letos v organizaciji PGD Bezuljak. Med srečanjem so se pomerili še v gasilskih igrah, na katerih so naši veterani dosegli zelo dobro 3. mesto. Ob živi glasbi in dobri hrani so se družili do poznih popoldanskih ur.