Materinska proslava

Včeraj zvečer ob 19.uri je naš podmladek priredil proslavo za materinski dan, ki ga naše žene, matere, vaščanke praznujejo 25. marca. Večer je popestrila harmonika in dve kitari. Vaščanke so tako prisluhnile deklamacijam pesmi, glasbenim vložkom in kratkemu skeču, ob tem pa so se lahko še malo okrepčale.

Nenapovedana vaja – delovna nesreča, 21.3.2014

V petek, 21.3.2014 ob 18:00 so operativni enoti PGD Ivanje selo “tulili” pozivniki. Šlo je za nenapovedano vajo skupaj s PGD Rakek. Odvijala se je v Industrijski coni Podskrajnik II, pri podjetju Alumar. Pri vzdrževalnih delih na plinohramu, kateri se nahaja 100m od podjetja Alumar, je pri rednem servisu na plinskih ceveh prišlo do večje količine izpusta Butan propan. Pri tem se je ena oseba zgrudila na tla. Mimo vozeči voznik se je zaradi nepazljivosti, ko je zagledal »vzdrževalca« na tleh, zaletel v betonski zid in se poškodoval. Pri reševanju pa se zastrupita 2 gasilca, katera sta obležala na kraju in jih je bilo potrebno iznesti. Po vaji je sledila kratka analiza.

Po vaji smo kolegom iz PGD Rakek razkazali še novo vozilo.

Nekaj slik pa lahko vidite spodaj.

Celozaslonski zajem 21.3.2014 213850.bmp

Stopimo skupaj za slovenske gasilce

V sredo, 26.2.2014, je na RTV SLO potekala dobrodelna prireditev Stopimo skupaj za slovenske gasilce. Skupaj smo s pomočjo prostovoljnih prispevkov zbrali 345.023 evrov. Ves zbrani denar bomo dobili slovenski prostovoljni gasilci za nakup nove opreme. Za prispevke smo vsakemu darovalcu iskreno hvaležni.

GZ Cerknica ja na prireditvi sodelovala z nekaj članicami, ki so sprejemale vaše klice. Med njimi je bila tudi predstavnica našega društva, Jerneja Modic.

Več pa lahko preberete na povezavi.

Zahvala Gasilske zveze Slovenije

Telefonistke GZ Cerknica
Med telefonistkami je bile precej gneče
Med telefonistkami je bilo precej gneče