Pripravniki navdušili na državnem kvizu v Kidričevem!

Danes se je ekipa pripravnikov (Žan, Nejc N. Nejc M. in mentor Jani) z dvema spremljevalcema odpeljala do OŠ Kidričevo v Kidričevem na Štajerskem. Po 2-urni vožnji smo prispeli na cilj. Ob 10.00 je bila otvoritev in pa pričetek kviza. Nato se je naša pot nadaljevala v učilnico na abecedo in test iz zgodovine gasisltva in požarne preventive. Zaradi velikega števila tekmovalcev smo kar nekaj časa čakali na praktični del, vendar se nam vse ni izšlo ravno po načrtih. Za jedačo in pijačo so organizatorji odlično poskrbeli. Na razglasitev smo vsi nestrpno čakali in na koncu tudi dočakali. Za naše društvo se je razletlo nepričakovano. Ekipa (v tej postavi zadnjič) je dosegla, lahko rečemo, odlično 8. mesto med 29 ekipami.

Hvala metorju, spremlevalcema in ostalim navijačem, ki so danes za nas držali pesti.

Rad pa bi se v imenu vodje ekipe pripravnikov zahvalil mojima sotovarišama (Nejc M in Nejc N.), da sta mi stala od strani v kriznih časih, da sta me z dobro voljo zabavala in predvsem, da sta me prenašala tako dolgo, kolikor let že skupaj tekmujemo. HVALA!

Žan H.

Posvet članic Notranjske regije 2013

Posvet za članice prostovoljnih gasilskih društev in gasilskih zvez: Cerknica, Logatec, Loška dolina in Vrhnika bo v soboto, 30. novembra 2013, ob 17.00 uri v prostorih Prostovoljnega gasilskega društva Bevke, Bevke 17 (GZ Vrhnika).  Na posvet so poleg članic vabljeni tudi predsedniki in poveljniki, oziroma predstavniki društev in zvez.

Udeležbo javite na gasilski telefon (040 886 911) najkasneje do nedelje, 24.11.2013.

Odlični rezultati na občinskem in regijskem kvizu

V soboto je v dopoldanskem času v OŠ Stari trg potekal občinski kviz, na katerem smo sodelovali tudi mi z 6 ekipami. Tekmovanje se je za naše društvo razpletlo presenetljivo dobro.

Pionirke (Kaja, Manca, Tea) 12.mesto
Mladinke (Maruša, Tadeja, Ana) 7.mesto
Pionirji (Erik, Aljaž, Jan) 3.mesto
Pripravnice (Tina, Nina, Sara) 2.mesto
Mladinke (Karin, Katja, Alja) 1.mesto
Pripravniki (Žan, Nejc N., Nejc M.) 1.mesto

Tako so morale mladinke, pripravnice in pripravniki hitro odhiteti na regijski kviz, ki je bil še isti dan v OŠ 8 talcev v Logatcu. Tudi tam so naše ekipe blestele.

Mladinke (Karin, Katja, Alja) 3.mesto
Pripravnice (Tina, Nina, Sara) 4.mesto
Pripravniki (Žan, Nejc N., Nejc M.) 2.mesto

Ekipa pripravnikov se je tako uvrstila na državni kviz, ki bo 23.11.2013 v OŠ Borisa Kidriča v Kidričevem, Lovrenc na Pohorju. Najlepša hvala vsem mentorjem, tekmovalcem za njihov vložen trud in znanje.

Skupinska na občinskem kvizu v Starem trgu
Skupinska slika po regijskem kvizu v Logatcu

SMS donacija za gasilce

Spoštujete delo prostovoljnih gasilcev?
So vam ali vašim sosedom že pomagali?
Tokrat lahko VI pomagate gasilcem!

Pošljite sporočilo SMS s ključno besedo GASILEC na številko 1919 in prispevali boste 1 EUR

za izvajanje programov za zagotavljanje ustrezne operativne pripravljenosti gasilskih enot.

Prispevajo lahko uporabniki storitev Mobitel, Debitel, Izimobil, Tušmobil in Simobil.
Mobilni operaterji se odpovedujejo vsem prihodkom iz naslova tako poslanih SMS-sporočil.
Pogoji in navodila za sodelovanje pri storitvi SMS Donacija so objavljeni na spletni strani Gasilske zveze Slovenije: http://www.gasilec.net/

sms_donacija