Požar v naravi – Trstelj 2013

V ponedeljek, 12.8.2013 ob 1:00 smo se skupaj z kolegi iz ostalih gasilskih društev GZ Cerknica odpravili na pomoč pri gašenju požara v naravi pri Trstelju – Kras. Napoteni smo bili v sektor 5, kjer smo skupaj z gasilci iz PGD Nova Gorica in PGD Rakek vršili požarno stražo čez noč. Na intervenciji so sodelovali 3 gasilci z GVGP-1.

Ob 1.00 ponoči odhod na Unec, kjer je bil zbor GZ Cerknica
Prihod na lokacijo, nočne ekpie opravljajo svoje delo
Jutranji pogled na razdejanje
Ogled, če še kje tli

Pot do sektorja 5, v katerega smo bili napoteni je bila zelo ozka in v slabem stanju
Razdejanje, ki ga je pustil požar

"Sirene" pomagale do uspešnega koncerta

V soboto, 19.10.2013 ob 20h smo v kulturnem domu Cerknica organizirali dobrodelni koncert SIRENE ZA SIRENO. Ves izkupiček koncerta je šel v celoti za nakup novega gasilskega vozila. Binna, I.C.E., Ylenia, Muff, Lara-B in Alya so zbrano množico dodobra razgrele in koncert uspešno speljale do konca. ˝Koncept koncerta z močnimi ženskimi glasovi se nam je zdel izjemno zanimiv in se je izkazal za odlično izbiro˝ je po koncertu povedal glavni pobudnik koncerta Aleš Štefančič.

Evakuacija na POŠ Unec

Ravno tako kot vajo na OŠ Rakek, smo v istem dnevu izvedli še eno vajo v sektorju Rakek in sicer napovedano vajo na Podružnični osnovni šoli Rudolfa Maistra Unec. Vaja se je izvedla na podlagi, da je v šolski kuhinji prišlo do požara, ob katerem se je poškodovala zaposlena oseba in da so v objektu ostale osebe, ki se niso mogle varno evakuirati. Druga predpostavka pa je bila, da so na področju požara zelo strnjeni objekti in je velika možnost širitve požara na ostale objekte. Ob prihodu na kraj smo dobili zadolžitev napajanja GVC 16/25 PGD Rakek z vodo iz bližnjega hidranta in oskrbo ponesrečencev. Po vaji je sledila še kratka anliza. Ker pa je oktober mesec požarne varnosti, je na igrišču za gasilskim domom na Uncu za učence POŠ Unec potekala še predstavitev vozil PGD Rakek. Na to vajo so izvozili 4-je operativci z enim vozilom.

Vaja na OŠ Rakek

VAJA – POŽAR OŠ RAKEK, tako besedilo se je v petek, 18.10.2013 okoli 8.30 izpisalo na pozivnikih operativne enote PGD Ivanje selo. Šlo je za nenapovedano, poučno skupno vajo z ostalima društvama v sektorju Rakek in PGD Cerknica. Ob prihodu na lokacijo smo dobili nalogo za zunanjo obrabmo učilnice, v kateri je zagorelo. Na koncu je sledila še kratka analiza. Na vaji so sodelovali 4-je gasilci z enim vozilom.

Regijsko tekmovanje v Ložu

V soboto, 12.10. 2013 so se 3 ekipe našega društva udeležile regijskega tekmovanja MH (Matevža Haceta), ki je tudi tokrat potekalo v Ložu. Za tekmovanje se bilo pogoji oteženi, saj je skoraj ves čas tekmovanja padal dež. Po dolgem čakanju na razglasitev smo končno izvedeli na rezultate, ki so sledeči: Mladinci 8. mesto, člani B 7. mesto in starejši gasilci 6. mesto. Čeprav nismo ravno blesteli, smo z rezulati več kot zadovoljni. Čestitam