Sprejem v operativo – Alja

V operativno enoto smo včeraj, 16.8.2018, sprejeli novo članico. Alja je s svojo zagnanostjo in pridnostjo pred dobrimi 4 meseci opravila tečaj za gasilca, a je morala pred vstopom v operativo pokazati še nekaj znanja. Najprej smo ji pripravili hladen tuš iz VT ročnika, nato pa je morala prikazati pravilno uporabo motorne žage. Alja je delo opravila brez problema in tako je lahko postala pravnomočna članica gasilske enote Ivanje selo. Alja, želimo ti veliko uspešno opravljenih tečajev, svoje znanje iz prve pomoči pa še naprej tako rada deli z nami.

21. srečanje članic v Lazah

Tretja sobota v mesecu juliju je rezervirana za tekmovanje gasilk v Lazah. Kljub spremenljivemu vremenu, so tekmovanje izpeljali do konca. Tudi naše društvo je imelo dve ekipi in sicer, članice C in članice B. Članice C so osvojile 7. mesto, članice B pa 4.mesto. Čestitamo. (T. P. Hrestak)

Tekmovanje s starimi ročnimi brizgalnami 2018

V nedeljo, 15.7.2018, je v Novi vasi na Blokah že tradicionalno potekalo tekmovanje s starimi ročnimi brizgalnami, ki ga prirejajo domači gasilci. Tudi letos smo se zbrali in v malo spremenjeni zasedbi dosegli odlično 3. mesto. V članski kategoriji je sodelovalo 8 ekip, v ženski konkurenci 2 ekipi in v mladinski 1 ekipa. V ekipi smo imeli tudi najstarejšega člana tekmovanja, ki je prejel simbolno nagrado.

140 let PGD Dolnji Logatec

V nedeljo, 8.7.2018, smo se udeležili svečane parade ob 140-letnici gasilcev iz PGD Dolnji Logatec. Parad je potekala od trgovine Tuš do Narodnega doma, kjer so navzoče pozdravili visoki gostje. Med proslavo je dež prekinil program za par minut, a smo kasneje nadaljevali in podelili še priznanja zasluženim članom. Čestitamo PGD Dolnji Logatec za tako visok jubilej.

8. Ivanjska zankarjada in gasilska veselica

Sobota, 7.7.2018, je bila za gasilce PGD Ivanje selo velik dan. Ob 18. uri se je pričela že 8. Ivanjska zankarjada, na kateri je nastopilo 7 ekip. Ekipe so se pomerile v 4 različnih igrah: vaja z vedrovko, frucomanija, štafetna navezava orodja in vrtiljak. Letos se je zmage veselica ekipa iz PGD Unec, ki je letos s seboj odnesla tudi prehodni pokal. REZULTATI

Po tekmovanju pa je sledila še velika veselica v odličnem ambientu z ansamblom Prava stvar. Poskrebli smo za bogat srečolov in kar 4 glavne nagrade, manjkal pa ni niti pršut, kateremu smo letos ugibali težo.

Hvala vsem, ki ste prišli in nas s tem podprli ter dali nov zagon za nove izzive. FOTOGALERIJA

90 let PGD Iga vas

V soboto, 30.6.2018, se je ekipa šestih gasilcev udeležila praznovanja ob 90-letnici PGD Iga vas, ki se je začelo s slavnostno parado gasilcev in gasilskih vozil, nadaljevalo na prireditvenem prostoru s podelitvijo priznanj ter zaključilo z zabavnim delom, za katerega so poskrbeli Poskočni muzikanti. Domačim gasilcem želimo še obilo dobrega in uspešnega dela.

Pokal Martin Krpan 2018

V soboto, 23.6.2018, se je naša mladina udeležila mladinskega tekmovanja za pokal Martina Krpana v Novi vasi, na katerem so dosegli 7. mesto. Svoje znanje so pokazali na dveh vajah in sicer na vaji razvrščanja ter mokri vaji s hidrantom. (A. Čekada)

Sektorske vaje – delo po točkah

Na to pestro soboto, 16.6.2018, se je v popoldanskem delu usposabljala še operativna enota. V Ivanjem selu so v okolici gasilskega doma potekale sektorske vaje na treh delovnih točkah. Na prvi točki se je vadilo s curki. Poudarek je bil na curkih, ki se jih uporablja v notranjih napadih (vstopni curek, ohlajevalni curek, gašenje). Na drugi točki se je vadilo postavitev trodelne raztegljive lestve in gašenje z nje. Tretja točka je bila namenjena urjenju notranjega napada (vstop v objekt, preiskovanje, gašenje, prezračevanje). Sledila je zaključna vaja s predpostavko požara v drugem nadstropju gasilskega doma s poškodovanimi osebami. Po vaji je sledila analiza celotnega dne. Skupnega mnenja smo bili, da je potrebno vaje s takšno tematiko izpeljati večkrat in do naslednjič odpraviti napake. Obseženjšo fotogalerijo najdete TUKAJ.

Regijska orientacija 2018

Danes, 16.6. 2018, je v Brezovici pri Borovnici potekala regijska orientacija. Iz našega društva so se udeležile 3 ekipe. Pionirji so dosegli odlično 2. mesto in se s tem uvrstili na državno tekmovanje! Pionirke so dosegle 5. mesto, pripravniki pa 6. mesto. Vsem mentorjem in tekmovalcem iskrene čestitke, pionirjem pa veliko sreče in znanja na državnem tekmovanju.